Wszystko w rodzinie, czyli jak przekazać biznes z ojca na syna
Co łączy włoską Ferrero, węgierską Zweck i niemiecką Hipp? Wszystkie to rodzinne przedsiębiorstwa. I we wszystkich doszło do przekazania sterów kolejnemu pokoleniu. Polscy przedsiębiorcy jak dotąd rzadko planują takie posunięcia.


Nie mogę spać spokojnie
Wywiad z Marią Olszewską, specjalistą finansowym ze Szczecina.


Planowanie spadkowe
Trudno wyobrazić sobie funkcjonujące przedsiębiorstwo bez linii kredytowej, czy też umów leasingowych. Analizujemy wówczas uwarunkowania  ekonomiczne, otoczenie gospodarcze, rzadko, albo w ogóle nie zastanawiamy się nad ryzykiem śmierci wspólnika czy własnej. Tylko nieliczne rodziny, a                                 jeszcze mniej firm posiada przemyślany plan sukcesji. O problemie tym rozmawiamy z Marią Olszewską – ekspertem w zakresie sukcesji majątkowej.


Śmierć to temat tabu dla wielu przedsiębiorców
Rozmowa z Marią Olszewską z MDRT Million Dollar Round Table, organizacji zrzeszającej najlepszych doradców finansowych z całego świata.


Różnica pomiędzy pełnomocnictwem a zapisem na wypadek śmierci
Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że jesteśmy śmiertelni. Żyjemy w ciągłym pędzie, tworząc majątek prywatny, czy też rozwijając biznes. Niestety zdarza się, że ostateczność przychodzi zbyt wcześnie i poza traumą związaną z odejściem bliskiej osoby przytłoczyć nas mogą dodatkowo problemy z zarządem                               naszym majątkiem.


Zaplanuj przyszłość tak, by twoja firma Cię przeżyła
Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą powinny pamiętać o testamencie. Jeśli go nie ma, może się zrobić bałagan.


W spółce jest potrzebny dobry plan sukcesji
Śmierć wspólnika czy głównego udziałowca to poważne ryzyko biznesowe, które może doprowadzić nawet do końca istnienia przedsiębiorstwa. Polisa na życie pomoże się przed tym zabezpieczyć.


Uważaj na długi firmy, gdy jesteś spadkobiercą
Spadek w postaci firmy to często obowiązki w formie licznych zobowiązań. Często do natychmiastowego uregulowania.


Przygotuj się na najgorsze
Aby uniknąć komplikacji po śmierci jednego ze wspólników, właściciele spółki muszą starannie wybrać ubezpieczenie.


Pokoleniowa zmiana warty

Finanse przedsiębiorstwa – Przygotowania do sukcesji.


W spółce jest potrzebny dobry plan sukcesji
Śmierć wspólnika czy głównego udziałowca to poważne ryzyko biznesowe, które może doprowadzić nawet do końca istnienia przedsiębiorstwa.


Bezcenna ostatnia wola
Gdy testamentu nie spisze zwykły śmiertelnik, bliscy mogą mieć problem. Jeśli zaniedba to biznesmen, może dojść do rodzinnego dramatu.


Z pokolenia na pokolenie
Generacja założycieli firm z romantycznego okresu polskiego kapitalizmu sprzed 20 lat zaczyna powoli myśleć o odpoczynku. Przezorniejsi myślą też, co może stać się z pracą ich życia, gdy ich nagle zabraknie.