Kocham – można powiedzieć na wiele sposobów. Jednym z nich jest zadbanie o bliskich
również wtedy gdy nie ma już nas na tym świecie
.

 

Mamy przyjemność pracować z ludźmi, którzy potrafią kochać, kochać ponad życie. Miłość, jak już napisałam powyżej, ma wiele twarzy. Jedną z nich jest uznanie własnej śmiertelności. Niby oczywiste, ale wielu z nas wydaje się, że będziemy żyć wiecznie. Nie tylko będziemy wiecznie żyć, ale też będziemy wiecznie młodzi i zdrowi. A czas leci nieubłaganie i nie jest dla nikogo z nas łaskawy.

Znane są nam przypadki, gdy dobrze prosperująca firma musiała być zamknięta, bo nagle zmarł jej właściciel i nie było żadnego planu na taką okoliczność. Firma umarła wraz z właścicielem. Niestety zobowiązania finansowe (faktury do zapłaty, podatki, raty kredytowe czy leasingowe, dotacje unijne, które trzeba oddać i inne) nie umierają wraz z właścicielem. One są nieśmiertelne, znajdują sobie nowego żywiciela w osobie spadkobiercy. Często powodując ruinę finansową rodziny.

Naszą życiową misją jest uświadomić przedsiębiorcom, że mogą i powinni siebie i swoich bliskich od takiej sytuacji uchronić. By, szczególnie dzieci, miały ten przysłowiowy chleb z masłem i spokojne miejsce do spania.

Jesteśmy grupą ekspertów zajmującą się kompleksowo sprawami sukcesji. W grupie pracują prawnicy, specjaliści od finansów oraz sukcesji.

Oczywiście sprawa dziedziczenia dotyczy każdego nie tylko przedsiębiorców, ale dotyczy wszystkich osób. Każdy coś ma – mieszkanie, dom, kredyt na mieszkanie lub samochód. Dlatego wszystkie te sytuacje wymagają uregulowania testamentem.


Maria Olszewska – Doradca Finansowy, Absolwentka Politechniki Szczecińskiej, w 2006 roku ukończyła Szkołę Główną Handlową w Warszawie w specjalizacji Zarządzanie Finansami Osobistymi. W latach 2007-2011 członek MDRT® – Million Dollar Round Table jest elitarnym stowarzyszeniem zrzeszającym najlepszych doradców finansowych na świecie. Do MDRT® należy mniej niż 1% wszystkich doradców finansowych z całego świata. Od 2011 Dyrektor Placówki Partnerskiej Aviva w Szczecinie. Umiejętności zarządzania finansami podkreśla zdobyty Certyfikat EFGR® – European Financial Guide w specjalizacji Asystent Finansowy – Ekspert w doborze produktów finansowych.  Od 2006 roku Sygnatariusz Kodeksu Etyki PIPUiF – Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych.